Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... revocarea suspendarii
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

revocarea suspendarii

Bunaseara,am o condamnare cu suspendare si peste 2 luni se termina si perioada de proba.Ofiterul de la probatiune a trimis la instanta caci prejudiciul cauzat in dosar nu este decat partial recuperat si am primit citatie cu termen pt revocarea suspendarii.Intrebare:Se poate sa-mi revoce suspendarea si daca procesul este cu camera preliminara.Multumesc.
Buna ziua!

Da, se poate revoca suspendarea, in cazul dvs.

Cu stima.
chiar daca sa platit partial si pot arata caci nu am posibilitatea sa platesc