avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 367 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit cladiri rezidentiale
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit cladiri rezidentiale

Buna ziua.
In urma unei succesiuni am dobandit un teren intravilan categoria curti-constructii, pe care se afla o constructie veche in suprafata de 35 mp. Datorita intemperiilor, aceasta costructie s-a autodemolat.
Va rog sa imi spuneti daca mai trebuie sa platesc impozitul pentru cladiri.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: carmen01011958 , moderator 09:26, 23 Aprilie 2017
Pentru a scoate clădirea din evidențele fiscale trebuie să obțineți o autorizație de demolare de la urbanism.
Citiți acest topic:
www.avocatnet.ro/content/for...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie de constructie vioma17 vioma17 Buna seara, va rog ajutati-ma in urmatoarea problema: Mama este proprietara unui teren, pe care ne-am hotarat sa construim o casa (mama, eu si sotul meu). Se ... (vezi toată discuția)
Cer ajutor pentru a-mi construi casa augustina alina augustina alina Buna ziua! Am un teren de 370 mp, pe care se afla o casa veche din vaiuga, cu o suprafata utile de 50 mp. casa apare in cf. Anul trecut ea s-a autodemolat ... (vezi toată discuția)
Casa veche cazuta alinasibogdan alinasibogdan Buna ziua.Am un teren cu o casa veche pe el, care este cazuta.as vrea sa stiu daca se poate face constatarea casei respective fara o autorizatie de demolare( ... (vezi toată discuția)