Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit cladiri rezidentiale
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit cladiri rezidentiale

Buna ziua.
In urma unei succesiuni am dobandit un teren intravilan categoria curti-constructii, pe care se afla o constructie veche in suprafata de 35 mp. Datorita intemperiilor, aceasta costructie s-a autodemolat.
Va rog sa imi spuneti daca mai trebuie sa platesc impozitul pentru cladiri.
Va multumesc.
Pentru a scoate clădirea din evidențele fiscale trebuie să obțineți o autorizație de demolare de la urbanism.
Citiți acest topic:
www.avocatnet.ro/content/for...