Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrare contabila bon carburant
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrare contabila bon carburant

cum se face inregistrarea contabila a unui bon fiscal de carburant 50 % deductibil in cazul in care nu sunt platitor de impozit pe profit ci platitor de impozit pe venit?
6022.2-401 chelt nedeductibila
6022.1 -401 chelt deductibila.Daca sunteti platitor de tva,si acesta se imparte in deductibil si nedeductibil.