avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 201 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrare contabila bon carburant
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrare contabila bon carburant

cum se face inregistrarea contabila a unui bon fiscal de carburant 50 % deductibil in cazul in care nu sunt platitor de impozit pe profit ci platitor de impozit pe venit?
Cel mai recent răspuns: roxxana_soare , utilizator 13:39, 27 Aprilie 2017
6022.2-401 chelt nedeductibila
6022.1 -401 chelt deductibila.Daca sunteti platitor de tva,si acesta se imparte in deductibil si nedeductibil.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Monografie contabila achizitie carburati 50% deductibila getacatinca getacatinca Buna seara, Va rog sa-mi spuneti care sunt inregistrarile contabile pt achizitie carburanti cu deduct 50%, este corect: % =401 2480 6022 deduct ... (vezi toată discuția)
Inregistrari contabile pentru combustibili cu deductibilitate 50% amelia2000 amelia2000 Buna seara, Ma poate cineva ajuta in urmatoarea problema: societatea X a achizitionat combustibil pe baza bonului fiscal in valoare de 181,03 lei (TVA ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli privind combustibilul ella_rad ella_rad buna ziua. am si eu o intrebare referitoare la inregistrarea unui bon de benzina. un bon de benzina in valoare de 124 lei din care tva 24 ... (vezi toată discuția)