Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... radiere firme
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

radiere firme

Buna ziua,
Citez "In baza art.174 din legea nr.85 pe 2014 instanta inchide procedura insolventei deschisa impotriva........si dispune radierea debitoarei din Registrul comertului.In baza art.179 din legea 85/2014, sentinta de inchidere a procedurii va fi notificata DGRFP Bucuresti si Oficiului Registrului Comertului Bucuresti.Prezenta sentinta va fi notificata tuturor creditorilor debitorului prin publicarea ei in BPI......"
Va rog sa-mi spuneti ce acte trebuie sa primeasca debitoarea de la lichidatorul judiciar in urma pronuntarii acestei sentinte.
Comunicarea sentintei catre creditori se face prin publicare in Buletinul Procedurilor de Insolventa.
Lichidatorul judiciar poate comunica aceasta sentinta debitoarei radiate. Lichidatorul nu are obligatia de a comunica debitoarei alte documente in urma radierii societatii.
Multumesc!