Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Notificare anpdpc
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Notificare anpdpc

buna ziua! imi fac un magazin online si nu stiu sigur daca trebuie sa trimit notificare la anpdpc sau nu. cineva mi-a zis ca nu e obligatoriu, dar nu sunt convinsa de asta. ma puteti ajuta cu un raspuns? multumesc!
Buna ziua,

Chiar pe site-ul ANSPDCP apare lista exacta a situatiilor in care trebuie sa trimiteti notificarea respectiva!

Verificati lista si aflati daca va regasiti in vreunul din cazurile respective!

Practic, este vorba de tipurile de date, pe care le preluncrati, scopul prelucrarii, cine are acces la date, catre cine le transferati, etc

Succes!