avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 736 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Program PSIPAR 2017-2019
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Program PSIPAR 2017-2019

Pentru a inscrie o masina in programul PSIPAN 2017-2019 ( RABLA ) este obligatoriu ca aceasta sa fie "activa" fiscal ??? ( adica inscrisa la serviciul taxe si impozite , cu impozitul achitat la zi ? )
Ce se intampla daca aceasta masina a fost radiata fiscal acum 2 ani ?
Ultima modificare: Marți, 30 Mai 2017
petrica_pascal, utilizator
Cel mai recent răspuns: carmen01011958 , moderator 08:34, 31 Mai 2017
Nu. Ecotichetul care se acordă pentru o mașină electrică nu e condiționat de casarea unei mașini.
Citiți aceste articole:
www.avocatnet.ro/content/art...

www.avocatnet.ro/content/art...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum sa vand masina veche ce nu mai functioneaza? L. Otilia L. Otilia Buna ziua, Am o masina veche ce nu mai functioneza si as vrea sa o vand fie prin programul rabla, fie la fier vechi. Eu sunt proprietarul si am actele de la ... (vezi toată discuția)
Impozit auto / taxe locale petrica_pascal petrica_pascal In anul 2015,luna februarie,am radiat fiscal de la serviciul local Taxe si Impozite un autoturism ramas mostenire de la tatal meu ( in urma dezbaterii ... (vezi toată discuția)
Cum radiez masina daca am actele, dar nu am contract de v-c ionutpalade ionutpalade salut am si eu o problema am masina de la o persoana cunoscuta si nu am facut contract de v-c si vreau sa o radiez apoi sa o duc la programul rabla si nu am ... (vezi toată discuția)