Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Impartire SRL la divort
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Impartire SRL la divort

Buna ziua. In cazul divortului amiabil la notar, ce se intampla cu imobilul achizitionat pe parcursul casatoriei de amandoi sotii si SRL-ul infiintat tot pe parcursul casatoriei, ambii administratori.

Multumesc.
Pai inteleg ca fiecare are 1/2 din partile sociale si sunteti amandoi administratori.
va trebui, eventual, sa schimbati numele actionarei cu noul nume capatat dupa divort!