avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 293 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Impartire SRL la divort
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Impartire SRL la divort

Buna ziua. In cazul divortului amiabil la notar, ce se intampla cu imobilul achizitionat pe parcursul casatoriei de amandoi sotii si SRL-ul infiintat tot pe parcursul casatoriei, ambii administratori.

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 22:39, 18 Iunie 2017
Pai inteleg ca fiecare are 1/2 din partile sociale si sunteti amandoi administratori.
va trebui, eventual, sa schimbati numele actionarei cu noul nume capatat dupa divort!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort cu intelegere, credit ipotecar AdrianaM AdrianaM Buna seara, am o intrebare, in ce masura poate o persoana care divorteaza si care a achizitionat un apartament in perioada casatoriei cu un credit ipotecar sa ... (vezi toată discuția)
Cum pot intra in posesia apartamentului pt care platesc???? VVE VVE Buna...nici nu stiu cu ce sa incep.....poate ca ar trebui sa incep cu inceputul....am decis sa ne casatorim si sa ne mutam impreuna iar pentru asta aveam ... (vezi toată discuția)
Ce se întâmplă cu un bun achiziționat în timpul căsătoriei daca nu s-a făcut partajul la divorț cosmina1591 cosmina1591 Buna ziua! Sunt in următoarea situație: Mama și tatăl meu au divorțat în urma cu 13 ani (pe atunci eu eram minora, aveam 17 ani și am rămas în grija ... (vezi toată discuția)