Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... termen apel
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

termen apel

Buna ziua ,am o intrebare. Daca motivarea de la fond s-a primit in data de 31 mai pina pe ce data se poate face apel? Pina pe 30 iunie inclusiv? Asta inseamna ca daca depune apelul pe 1 iulie care pica intr-o simbata e declarat tardiv? Multumesc pentru sprijin.
data de 1 iulie este ultima zi in care se poate depune apelul; dar pentru ca aceasta data este intr-o zi de sambata - zi nelucratoare - atunci se prelungeste pana luni 3 iulie.
Va multumesc.