Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Rentabilitatea economică
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Rentabilitatea economică

Buna ziua! As vrea sa știu cum se calculează rentabilitatea economică exprimata ca raport și ca medie ponderata a surselor de capital, in condițiile in care rata inflației este in perioada de referință de 12%. Va mulțumesc!
RF=PROFIT NET/CAPITALURI PROPRII