Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... membru pe un site care te plateste pentru fiecare ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

membru pe un site care te plateste pentru fiecare accesare

am o problema mai complicata. sunt membru pe internet al unui site care te plateste pentru fiecare click sau vizita pe portalurile tale de cautare, ca afiliat al lor. mai nou a aparut in Terms Of agreement ca daca te prind ca incalci regulamentul, iti cer toti banii inapoi. eu nu am semnat nici un contract cu ei, doar la inregistrare trebuia sa specific ca sunt de acord cu Terms Of Agreement. E posibil sa ma dea in judecata si sa imi ceara banii inapoi? Specific ca firma respectiva e inreigstrata si functioneaza in Los Angeles, California.
Aici gasiti terms Of Agreement: [ link extern ]

multumesc anticipat si sper ca ma ajutati
in orice sistem juridic din lume actele juridice au valabilitate numai pentru viitor.
Numai legea penala in anumite conditii se poate aplica retroactiv si atunci numai daca este beneficia pentru cel caruia i se aplica.
prin apasarea butonului OK sub agreement ai semnat contractul

in orice sistem juridic din lume actele juridice au valabilitate numai pentru viitor.
Numai legea penala in anumite conditii se poate aplica retroactiv si atunci numai daca este beneficia pentru cel caruia i se aplica.

nu prea am inteles, dar am mai vorbit si cu altii si toti au zis ca nu au cum sa ne oblige sa inapoiem banii

prin apasarea butonului OK sub agreement ai semnat contractul

ai niste studii de specialitate ca sa spui asta sau e doar o parere personala ?
Ai incalcat clar Terms of Agreement si americanii sunt pusi pe rele cand vine vorba de romanasi pusi pe magarii .
familia asta mare care faceati bani fara sa va ganditi la consecinte a fost decimata de cand v-au luat banii inapoi