avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cine plateste ecotaxa la pungile personalizate?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cine plateste ecotaxa la pungile personalizate?

In conformitate cu Ord 2413 / 2016, in cazul pungilor de tip banana sau maieu personalizate, cine are obligatia platii catre AFM a ecotaxei: producatorul pungilor sau cel ce pune efectiv pe piata aceste pungi cu produse aferente?
Ultima modificare: Vineri, 25 August 2017
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: cristinaj , utilizator 16:10, 16 Iulie 2019
Buna ziua,
cum ati procedat pana la urma, cine plateste producatorul sau cel care le personalizeaza?
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ecotaxa dana4max dana4max Spuneti-mi si mie cine plateste ecotaxa operatorul economic sau comerciantul? Nu inteleg nimic din lege. Totul este interpretabil ca sa aiba motiv sa ne dea ... (vezi toată discuția)
Pungi plastic la comerciant sandasave sandasave Doresc sa stiu daca s-a reglementat ceva in acest sens. Am citit articole pe diverse site-uri din care a rezultat ca urmeaza sa se plateasca de catre ... (vezi toată discuția)
Eco taxa Alesio Alesio Buna ziua, Am achizionat mai multe pungi oxo-biodegradabile , furnizorul de la care le-am luat a atacat in instanta decizia privind aceasta eco taxa si pe ... (vezi toată discuția)