Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cine plateste ecotaxa la pungile personalizate?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cine plateste ecotaxa la pungile personalizate?

In conformitate cu Ord 2413 / 2016, in cazul pungilor de tip banana sau maieu personalizate, cine are obligatia platii catre AFM a ecotaxei: producatorul pungilor sau cel ce pune efectiv pe piata aceste pungi cu produse aferente?
george-neagu, moderator
Buna ziua,
cum ati procedat pana la urma, cine plateste producatorul sau cel care le personalizeaza?
Multumesc