Forum AvocatNet Italia Probleme juridice de familie Divort cetățeni italieni
Discuție deschisă în Probleme juridice de familie

Divort cetățeni italieni

Un cuplu de italieni sunt separati de5ani,sunt doi copii majori ce stau cu mama,au diferite adrese di domiciliu,intrebarea este se poate cere divortul in Romania?pentru ca ea refuza divortul iar el doreste sa se elibereze totalmente,mentionez ca plateste regular pensia alimentara plus alte cgeltuieli extra,haine,papuci,va multumesc
Admin, administrator
Buna ziua! Casatoria s-a incheiat in Italia, inteleg, iar ei sunt cetateni italieni?in acest caz, instanta competenta este cea italiana,