Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Executare silita credit bcr prin kruk
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Executare silita credit bcr prin kruk

Domnul X a contactat 4 credite mai mici de la BCR. Dansul a platit o perioada ratele la ele dupa care nu a mai putut plati. BCR a dat creditele la Kruck care l-a actionat in instanta pe Dl. X si a obtinut o hot.jud de executare silita. Dl.X a luat la cunostiinta de sentinata jud.insa suma de plata i se pare mare. El s-a angajat recent iar acum a primit de la banca instiintare ca i se blocheaza contul (de salarii) in vederea recuperarii sumei datorate.
Care sunt pasii pe care trebuie sa-i faca dl X in aceasta situatie pt a reglementa situatia cat mai repede? ( Mentionez dl.X poate face rost de bani ca sa achite 3 dintre credite si o parte din al 4 lea) Cui sa se adreseze pt achitarea sumei: BCR-ului , Kruck sau executorului??? ? Poate achita cele 3 credite si o parte din al patrulea pt ca apoi sa-si reesaloneze restul ratelor si debloca contul ?
Studiați [ link extern ] /