Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Grupa a II-a de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Grupa a II-a de munca

La ce varsta pot iesi la pensie ?
Buna ziua,
Sunt nascuta in iunie 1958, sex feminin, am 31 ani si 5 luni vechime, din care am 4 ani si 1 luna grupa a II-a -100 % si 5 ani si 8 luni grupa a II-a cu 75%. . Cand pot iesi la pensie pentru limita de varsta?
Multumesc

59 ani si 7 luni
dar nu se scade 1 an la grupa a II ?
dar pentru grupa a II-a nu se scade 1 an ?
Iunie 1958 Iulie 2019 61/1
61/1 - 1 an si 6 luni = 59 ani si 7 luni.
Multumesc