Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... calcul cota succesorala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

calcul cota succesorala

Bunicul a decedat in 2007 si bunica in mai 2017. Au avut 3 copii , unul dintre ei, este tatal meu care a decedat in 2014 ,eu fiind unica fiica a lui. Cum se imparte mostenirea lasata de bunici, care sunt cotele?
Buna seara
Masa succesorala se impart la 3 adica celor 3 copii avuti.
Dumneavoastra veniti prin reprezentarea tatalui.