avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... calcul cota succesorala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

calcul cota succesorala

Bunicul a decedat in 2007 si bunica in mai 2017. Au avut 3 copii , unul dintre ei, este tatal meu care a decedat in 2014 ,eu fiind unica fiica a lui. Cum se imparte mostenirea lasata de bunici, care sunt cotele?
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 21:00, 26 Septembrie 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna seara
Masa succesorala se impart la 3 adica celor 3 copii avuti.
Dumneavoastra veniti prin reprezentarea tatalui.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nelamurire mostenire bond25 bond25 Buna seara, bunicii mei au decedat, mama este unicul mostenitor (a mai avut un frate, dar a decedat acum 10 ani, fara copii, a fost insurat). Mama a facut ... (vezi toată discuția)
Succesiune Alina50 Alina50 Buna seara, Am o nelamurire,Tatal meu a decedat in noiembrie,(avand doi copii si sotie) el avand o Sora dar si un frate vitreg de pe Tata,fratele vitreg si ... (vezi toată discuția)
Cat la suta mostenesc? mmuntean72 mmuntean72 am si eu novoie de ajutorul vostru. este vorba de cum se imparte casa bunicii mele.(mama tatalui meu) bunica mea a murit si urmeaza sa impartim casa in care ... (vezi toată discuția)