Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Diploma / atestatul de agent de securitate dobândite ...
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Diploma / atestatul de agent de securitate dobândite în România sunt valabile și în Germania?

Ce trebuie făcut ca diploma sau atestatul cursului de agent de securitate dobândit în România să fie recunoscut și în Germania ?Unde trebuie mers cu diploma pentru a fi recunoscuta pe teritoriul germaniei ? Cine îmi dă atestatul pentru a putea munci ?Cine mă poate ajuta cu un răspuns ? Mii de mulțumiri
Botez Cornelia, utilizator
Pentru a lucra ca agent de paza in Germania, ai nevoie de un curs absolvit in Germania conform art 34 lit a Cod comercial german. Germania nu recunoaste nimic altceva