Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Executorul bancar poate face executarea silita?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Executorul bancar poate face executarea silita?

Va rog sa-mi spuneti daca in cazul unei executari silite asupra unui imobil ipotecat la o banca poate face aceasta executare executorul bancar? art. 373.1 din C.pr.civ scrie de executor judecatoresc. se poate contesta acest lucru?
Raspunsul este DA. Executorul bancar poate executa silit imobilul in cauza.
se respecta procedura prevazuta de c.proc.civila: investire cu formula executorie, incuviintare executare silita ....