Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri europene

Buna ziua, ma intereseaza si pe mine accesarea unor fonduri europene nerambursabile pentru deschiderea unui cort de evenimente. Am inteles ca se pot acorda 200000€ pentru acest proiect. Doresc sa stiu daca se poate si cam care ar fi pasii si conditiile necesare. Va multumesc
.
Buna ziua,
Doriti sa deschideti aceasta afacere in mediul rural sau urban? Aveti deja o societate sau doriti sa infiintati una pentru depunerea proiectului?
Exista o masura prin PNDR, care finanteaza afacerile din domenii non-agricole in mediul rural, pana la maxim 200.000 Euro, in proportie de maxim 90% nerambursabili.
Deasemenea exista si Programul Start-Up Nation prin care se pot accesa maxim 200.000 lei, in proprtie de 100 % nerambursabili.
Pentru anul acesta, fondurile au fost epuizate in sesiunile de primire proiecte care au fost deschise.
Aceste fonduri vor fi alocate pana in anul 2020, drept pentru care anul viitor, prin lunile martie-aprilie se vor deschide noi sesiuni de primire proiecte.