avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 516 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Adeverința stagii de cotizare pentru indemnizația de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Adeverința stagii de cotizare pentru indemnizația de creștere a copilului

Va rog să-mi spuneti câte luni anterioare nașterii copilului referitor la stagiile de cotizare trebuie sa am și cum se calculeaza? In concediu prenatal am intrat pe 06.06.2017. Copilul este născut pe 28.06.2017, am contract de munca din 21.06.2016, deci pe luna Iunie 2016 am 7 zile lucrate, mai am lucrate la o alta instituție 4 zile de pe 06.06.2016 pana pe 13.06.2016 dar la program de 4 ore, in mai 2016 am pauza, in Aprilie 2016 am 5 zile, program de 8 ore.
Tot ce am menționat mai sunt sunt pe adeverința extrasa din stagiile de cotizare pentru județul galati, in perioada Ianuarie 2015-Martie 2016 am lucrat la o societate cu sediul in Constanța . Este suficienta adeverința referitoare la Județul Galati sau trebuie eliberată și cea din județul Constanța ?

Alte discuții în legătură

Informatie despre postnatal anuta123 anuta123 Buna seara as dori sa va intreb cat trebuie sa ai lucrat in campul muncii ca sa poti beneficia de postnatal , exp eu am lucrat din iulie pana pe 20 decembrie ... (vezi toată discuția)
Acordarea indemnizatiei de crestere copil crsulici crsulici Buna ziua, Copilul implineste 2 ani pe 08 septembrie 2016 iar eu trebuia sa ma intorc la serviciu pe 08 august 2016, dar mi s-a spus sa revin pe 08 ... (vezi toată discuția)
Adeverinta pentru indemnizatie crestere copil (2 ani) IulianRD IulianRD Buna ziua, Sunt in situatia de a completa o adeverinta pentru un concediu de ingrijire copil pana la varsta de 2 ani. Aceasta adeverinta, solicita, printre ... (vezi toată discuția)