Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare straini din Bangladesh
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare straini din Bangladesh

Buna ziua
Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema
Din lipsa de personal pe santier avem posibilitatea sa aducem muncitori din Bangladesh printr-o agentie de plasare forta de munca care imi trimite actele necesare pentru obtinerea permisului de munca?sau aviz de angajare sau ambele?
va rog sa imi spuneti daca ati avut situatia asta de ce documente este nevoie?de durata formalitatilor si costul,orice este de folos.
Va multumesc!
Se va obtine aviz de angajare de I.G.I.

Detalii gasiti aici: [ link extern ]
Stiti cumva cat dureaza formalitatile in tara?
Multumesc!
Inspectoratul General pentru Imigrări soluționează cererea pentru eliberarea avizului de angajare/detașare în termen de 30 de zile de la data înregistrării acesteia. În cazurile în care sunt necesare verificări suplimentare, termenul poate fi prelungit cu cel mult 15 zile.

ASUL28 a scris:

Buna ziua
Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema
Din lipsa de personal pe santier avem posibilitatea sa aducem muncitori din Bangladesh printr-o agentie de plasare forta de munca care imi trimite actele necesare pentru obtinerea permisului de munca?sau aviz de angajare sau ambele?
va rog sa imi spuneti daca ati avut situatia asta de ce documente este nevoie?de durata formalitatilor si costul,orice este de folos.
Va multumesc!

Salut pot da va intreb daca aveti rezolvat cu Angajari persoane di Bangladesh!
Multumesc
@ SimVal

Din 2017 si pana acum .. probabil ca a solutionat ... aveti vreun obstacol pentru o astfel de angajare ... explicati-ne?