avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 237 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare straini din Bangladesh
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare straini din Bangladesh

Buna ziua
Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema
Din lipsa de personal pe santier avem posibilitatea sa aducem muncitori din Bangladesh printr-o agentie de plasare forta de munca care imi trimite actele necesare pentru obtinerea permisului de munca?sau aviz de angajare sau ambele?
va rog sa imi spuneti daca ati avut situatia asta de ce documente este nevoie?de durata formalitatilor si costul,orice este de folos.
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:11, 1 Noiembrie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Se va obtine aviz de angajare de I.G.I.

Detalii gasiti aici: [ link extern ]
Stiti cumva cat dureaza formalitatile in tara?
Multumesc!
Inspectoratul General pentru Imigrări soluționează cererea pentru eliberarea avizului de angajare/detașare în termen de 30 de zile de la data înregistrării acesteia. În cazurile în care sunt necesare verificări suplimentare, termenul poate fi prelungit cu cel mult 15 zile.


ASUL28 a scris:

Buna ziua
Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema
Din lipsa de personal pe santier avem posibilitatea sa aducem muncitori din Bangladesh printr-o agentie de plasare forta de munca care imi trimite actele necesare pentru obtinerea permisului de munca?sau aviz de angajare sau ambele?
va rog sa imi spuneti daca ati avut situatia asta de ce documente este nevoie?de durata formalitatilor si costul,orice este de folos.
Va multumesc!

Salut pot da va intreb daca aveti rezolvat cu Angajari persoane di Bangladesh!
Multumesc
@ SimVal

Din 2017 si pana acum .. probabil ca a solutionat ... aveti vreun obstacol pentru o astfel de angajare ... explicati-ne?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Delegare, detasare sau alta varianta pt munca in strainatate? lavi66 lavi66 Sunt reprezentantul unei firme de recrutare, plasare forta de munca (acreditata si pt strainatate). Am primit o solicitare pentru a trimite 2 muncitori sa ... (vezi toată discuția)
Infiintare soc. comerciala si obtinere permis de munca insistenta insistenta Buna ziua, Obtinerea unui permis de munca pentru un cetatean turc este mai facila daca este asociat unic intr-o societate comerciala sau daca e administrator ... (vezi toată discuția)
Obtinerea permisului de munca in romania dumitrunicoleta dumitrunicoleta Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti cat timp poate dura obtinerea unui permis de munca in Romania pentru un cetatean turc, licentiat. Incep sa cred ca esti mai ... (vezi toată discuția)