Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua - malpraxis medical
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua - malpraxis medical

În 26 februarie 2016 am născut o fetiță de 2300gr, 46 cm, nota 9/10. La un an mi sa spus că are microcranie in urma analizelor de la o clinica din Cluj. Și cu virusul rubeolitic pozitiv. As vrea sa vă întreb dacă sarcina a fost urmărită și morfologii făcute la timp de ce nu sa observat că este o problema ? Deși sa născut cu circumferința craniana de 31 de cm m-au lăsat acasă cu ea fără să mi se comunice că ar fi o problema. Toate astea le-am descoperit în timp ce ea creste. Cat timp pot depune plângere la colegiul medicilor ptr neglijenta medicala ? As vrea sa știu părerea dumneavoastră dacă considerați că este sau nu neglijenta medicala ? Va mulțumesc !!!
Bună ziua,

Conform art. Art. 457 Legea 95/2006
(1) Acţiunea disciplinară poate fi pornită în termen de cel mult 6 luni de la data săvârşirii faptei sau de la data cunoaşterii consecinţelor prejudiciabile.

Eu așa zice că vă puteți lega de a doua variantă din acest articol, și să depuneți o plângere dacă ați descoperit problema de mai puțin de șase luni, chiar eroarea e de mult mai mult timp.

Aveți mai jos niște linkuri care sper să vă ajute.

www.avocatnet.ro/articol_149...
[ link extern ]

Succes,

Gasiti cateva informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_381...