avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 121 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Masina furata in Cehia de cineva fara permis! HELP!
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Masina furata in Cehia de cineva fara permis! HELP!

Prietenul meu a plecat in Cehia, la
munca, impreuna cu fratele lui. Ieri, fratele lui, care nu are permis de conducere, i-a furat cheile de la masina si a plecat cu masina, dupa ce bause foarte mult alcool si a provocat un accident rutier. Nu stie inca daca au fost victime, dar masina nu mai poate fi recuperata.
A fost la politie sa reclame furtul si acolo a aflat de accident.
Vrea sa depuna plangere penala, impotriva fratelui lui. Cum ar trebui sa procedeze, dat fiind faptul ca e in Cehia?
In plus, nu vorbeste ceha deloc.
Multumesc pentru ajutor!
Ultima modificare: Duminică, 8 Octombrie 2017
Ana Ciodar, utilizator
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 01:56, 11 Octombrie 2017
In problemele de familie e bine sa nu amestecati Politia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Masina furata in cehia, de cineva fara permis! ajutor! Ana Ciodar Ana Ciodar Prietenul meu a plecat in Cehia, la munca, impreuna cu fratele lui. Ieri, fratele lui, care nu are permis de conducere, i-a furat cheile de la masina si a ... (vezi toată discuția)
Furt de masina tomi_mithos tomi_mithos as adresa o intrebare pe forum...in data de 11 ian anul curent imprumutand masina unui amic am provocat un accident,fara victime,masina find distrusa in ... (vezi toată discuția)
Condamnare cu suspendare tomi_mithos tomi_mithos in urma cu circa 5 ani,conducand un autoturism,neavand permis de conducere aflandu ma si in stare de ebrietate,am avut un accident,in urma procesului am fost ... (vezi toată discuția)