Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Declarare firma
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Declarare firma

Buna ziua! am inregistrat o firma la Registrul Comertului cu sediul intr-o comuna si punctul de lucru intr-un oras. Am obligatia sa inregistrez firma la primaria din comuna unde am sediul? sau doar la primaria orasului unde am punctul de lucru ? Deocamdata nu desfasor activitate economica.
george-neagu, moderator
Indiferent ca aveti sau nu activitate, firma trebuie inregistrata la Primaria comunei unde aveti sediul social. Aici firma va fi inregistrata ca platitor de taxe locale.