Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce drepturi sunt în concubinaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce drepturi sunt în concubinaj

Mama a trait în concubinaj (mama cu tata nu au fost casatoriti) si nu mai locuiesc împreuna de 20 de ani. Titularul casei este mama nu si tata, el nu a facut nimic pentru mama: nu au bunuri imobile si mobile facute împreuna, el zice ca are o chitanță facuta cand a cumparat mama apartamentul, dar el nu-i trecut pe contract. Are vreun drept asupra noastra daca noi nu ne întelegem ca fratii între noi pentru a face succesiunea între frati?
Admin, administrator
Concubinii nu au nici un drept unul la bunurile celuilalt.
Daca moare unui dintre concubini, va fi mostenit doar de copii.
Asta din ce am reusit eu sa inteleg din ce-ati scris dvs....
@Raluca Balan
Am editat mesajul fără să modific și descrierea făcută de utilizatoare.

Iliescu Raluca, faceți un efort și scrieți corect. Doar așa vă puteți aștepta la răspunsuri utile.