Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Concediu medical cod 14 si concediu odihna
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Concediu medical cod 14 si concediu odihna

Sunt in concediu medical pe cod 14 , lunar primesc acest concediu de la oncolog, daca vreau sa plec in Statele Unite in vizita la baiat si doresc sa stau 2 luni am nevoie sa intrerup concediul medical cu concediu de odihna ( neefectuat pe anul 2017) o luna si apoi trec iar pe concediu medical cod 14. Acest lucru e ilegal? Doctorul a spus ca el poate sa-mi dea cocediu medical dupa concediul de odihna.Mentionez ca lucrez in invatamant.
Se poate , sa intrerupeti concediul medical si sa va luati concediu de odihna , dupa care sa reveniti in concediu medical dupa terminarea CO.