Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 CAEN PENTRU INTRETINERE SI REPARATII AUTO, PIESE, ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

CAEN PENTRU INTRETINERE SI REPARATII AUTO, PIESE, UTILAJE ???

buna ziua ,
daca am SRL cu activitate de productie si comert produse alimentare , iar in patrimoniul societatii am achizitionat masini, unelte, utilaje , aceste masini si utilaje sunt intretinute si reparate de personalul propriu din dep tehnic. pentru activitatea de reparatii si intretinere echipamente , trebuie sa autorizez SRL -ul cu codul caen corespunzator acestor activitati ?? nu facturez aceste activitati si nu le prestez pentru terte persoane.
4520- Intretinerea si repararea autovehiculelor
Aceasta clasa include:
-intretinerea si repararea autovehiculelor:
-reparatii mecanice
-reparatii electrice
-repararea sistemelor electronice de injectie
-intretinerea uzuala (curenta)
-reparatii ale caroseriei
-reparatii ale unor piese ale motorului
-spalare, lustruire etc.
-vopsire
-repararea parbrizelor
-repararea scaunelor din autovehicule
-repararea, montarea sau inlocuirea anvelopelor si a camerelor de aer
-tratamentul anti-rugina
-instalarea de piese si accesorii optionale care nu fac parte din procesul de fabricatie

Aceasta clasa exclude:
-resaparea si reconditionarea pneurilor, vezi 2211
Repet, nu facturez aceste servicii, imi intretin autoturismele proprii din patrimoniul Societatii. Tot trebuie autorizare caen?
poate cineva sa ma ajute sa stiu ce cod caen imi e necesar pentru activitatea de servicii auto
Anaaur, utilizator