avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 CAEN PENTRU INTRETINERE SI REPARATII AUTO, PIESE, ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

CAEN PENTRU INTRETINERE SI REPARATII AUTO, PIESE, UTILAJE ???

buna ziua ,
daca am SRL cu activitate de productie si comert produse alimentare , iar in patrimoniul societatii am achizitionat masini, unelte, utilaje , aceste masini si utilaje sunt intretinute si reparate de personalul propriu din dep tehnic. pentru activitatea de reparatii si intretinere echipamente , trebuie sa autorizez SRL -ul cu codul caen corespunzator acestor activitati ?? nu facturez aceste activitati si nu le prestez pentru terte persoane.
Cel mai recent răspuns: Anaaur , utilizator 21:05, 4 Martie 2024
4520- Intretinerea si repararea autovehiculelor
Aceasta clasa include:
-intretinerea si repararea autovehiculelor:
-reparatii mecanice
-reparatii electrice
-repararea sistemelor electronice de injectie
-intretinerea uzuala (curenta)
-reparatii ale caroseriei
-reparatii ale unor piese ale motorului
-spalare, lustruire etc.
-vopsire
-repararea parbrizelor
-repararea scaunelor din autovehicule
-repararea, montarea sau inlocuirea anvelopelor si a camerelor de aer
-tratamentul anti-rugina
-instalarea de piese si accesorii optionale care nu fac parte din procesul de fabricatie

Aceasta clasa exclude:
-resaparea si reconditionarea pneurilor, vezi 2211
Repet, nu facturez aceste servicii, imi intretin autoturismele proprii din patrimoniul Societatii. Tot trebuie autorizare caen?
poate cineva sa ma ajute sa stiu ce cod caen imi e necesar pentru activitatea de servicii auto
Ultima modificare: Luni, 4 Martie 2024
Anaaur, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Caen 4520 am voie si servisare si comert cu piese auto? gigiauto gigiauto buna seara, gigi ma numesc si urmeaza sa deschid un mic atelier de reparatii auto, unde pe langa intretinerea autoturismelor vreau sa vand si piese auto ... (vezi toată discuția)
Calificarea pentru a deschide o vulcanizare valibus valibus as putea sa-mi deschid o vulcanizare cu PFA daca eu detin doar o diploma de electromecanic (uz casnic) scoala profesionala? (vezi toată discuția)
Codul caen necesar in domeniul servicii auto (vulcanizare) matasaru mihai matasaru mihai poate cineva sa ma ajute sa stiu ce cod caen imi e necesar pentru activitatea de vulcanizare :hm:=D>:) (vezi toată discuția)