Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... calomnia si insulta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

calomnia si insulta

va rog frumos să-mi spuneți în care cod (Civil sau Penal) sunt introduse notiunile de calomnie și insultă. Ma refer desigur la codul respectiv actualizat 2017.
Vă multumesc
Puteti deschide proces civil.
Nu mai gasiti în coduri calomnia si insulta dar puteți deschide proces civil.
multumesc f mult. din păcate legislația din Romania se schimba o dată la 4 ani. o zi buna