avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 376 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... cadastru
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

cadastru

am actele de intabulare a locuintei ptr a avea si cadastru care sunt pasii de urmat
prefer sa alerg eu cu actele ptr ca nu am resursele financiare sa apelez la o firma.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 23:39, 17 Noiembrie 2017
Pentru cadastru este obligatoriu sa parcurgeti procedura legala respectiv sa apelati la expert cadastrist care sa efectueze masuratorile bunului proprietate imobiliara ,sa intocmeasca documentul pe care ulterior sa il notati la ocpi

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Exista obligatia de a intabula un imobil?in ce conditii este ... maiincolo maiincolo Exista obligatia de a intabula un imobil?In ce conditii este necesara/obligatorie intabularea? Dar dezbaterea succesiunii este obligatorie? (vezi toată discuția)
Intabulare cadastru IoanaTdr IoanaTdr Buna ziua, Unde as putea sa aflu daca o parte dintr-un teren a fost intabulata, la ce institutie?Se cere doar extras de carte funciara de la cadastru? Daca ... (vezi toată discuția)
Intabulare bunuri giorgianagini giorgianagini Ce pasi trebuie urmati pentru intabularea unor bunuri imobiliare daca exista o hotarare definitiva si irevocabila in cauza?mai exact....pe la ce institutii ... (vezi toată discuția)