Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... cadastru
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

cadastru

am actele de intabulare a locuintei ptr a avea si cadastru care sunt pasii de urmat
prefer sa alerg eu cu actele ptr ca nu am resursele financiare sa apelez la o firma.
Pentru cadastru este obligatoriu sa parcurgeti procedura legala respectiv sa apelati la expert cadastrist care sa efectueze masuratorile bunului proprietate imobiliara ,sa intocmeasca documentul pe care ulterior sa il notati la ocpi