avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 520 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit deductibilitate cheltuieli spatiu contract comodat
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

deductibilitate cheltuieli spatiu contract comodat

Buna ziua,
Sunt deductibile dpdv al impozitului pe profit cheltuielile cu utilitatile pentru un spatiu luat in comodat? (proprietar pers.fizica) Cheltuielile sunt facute in scopul obtineri de profit.
Ultima modificare: Marți, 28 Noiembrie 2017
Herra_, utilizator
Cel mai recent răspuns: Herra_ , utilizator 10:47, 28 Noiembrie 2017
obtinerii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contractul de comodat biancamarianca biancamarianca As vrea sa stiu in ce masura se poate deduce TVA-ul si cheltuielile sunt deductibile la calculul impozitului pe profit pe firma in cazul in care spatiul in ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli pentru deducere impozit pe profit pauloo77 pauloo77 Am un SRL si am un contract de comodat pentru un sediu secundar intr-o locuinta personala P+1 in care nu locuiesc si nu am domiciliul acolo. Intrebare: Sunt ... (vezi toată discuția)
Conventie la contract de comodat blu_angel blu_angel buna ziua! Societatea isi desfasoara activitatea intr-un spatiu apartinand parintilor administratorului. Pentru acest lucru s-a incheiat in 2007 contract de ... (vezi toată discuția)