Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intrebare PFA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intrebare PFA

Buna ziua!
va rog sa-mi spuneti daca eu, ca si persoana fizica autorizata (cu adeverinta emisa de Ministerul Finantelor Publice in anul 2003) - agent de asigurari pe baza de contract - intru sub jurisdictia OUG 44/2008 si unde trebuie sa ma adresez pentru continuarea activitatii ca PFA? Tot la Administratia Financiara?
Va multumesc.
PFA-urile se inregistreaza la Oficiul Registrului Comertului din localitatea sau judetul unde locuiti cf date din CI..