Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acord vanzare imobil Prima Casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acord vanzare imobil Prima Casa

Sunt in proces de vanzare imobil PrimaCasa, achizitonata de peste 5 ani.
Initial Banca mi-a dat un acord de vanzare care avea valabilitate 30 de zile.
Banca2 care finanteaza cumparatorul a mai dorit sa se adauge 2 puncte la acel acord iar banca mea tot a amanat pana cand acordul initial a expirat, si-a dat totusi acordul si pentru ultimele 2 puncte (SEPARAT) pe alta hartie dar acum sunt in situatia stupida in care am cerut un nou acord pentru ca cel vechi nu mai e valabil. Si cumparatorul si eu si banca cumparatorului asteapta acum dupa noul acord si primesc doar promisiuni (de vreo 3 saptamani asteptam). Vreau sa stiu 1. daca e legal faptul ca banca mea mi-a dat acordul doar pe 30 de zile? 2. poate tergiversa / amana banca mea la nesfarsit furnizarea acelui acord din moment ce asta imi ingradeste dreptul legal sa vand casa dupa 5 ani? Sunt pe punctul de a da banca in judecata dar nu stiu exact legea.
radu997, utilizator