Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Probleme medicale
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Probleme medicale

Cine este răspunzător de sănătatea copiilor la grădinița?
Medicul de familie este medicul care detine dosarul medical al copilului. Fiecare gradinita trebuie sa aiba incheiat contract de prestari servicii medicale cu medic si/ sau asistent medical care supravegheaza copii din punct de vedere medical, in timpul programului de gradinita.
POPA GHEORGHE a scris:

Medicul de familie este medicul care detine dosarul medical al copilului. Fiecare gradinita trebuie sa aiba incheiat contract de prestari servicii medicale cu medic si/ sau asistent medical care supravegheaza copii din punct de vedere medical, in timpul programului de gradinita.

Puiu rosu a scris:

POPA GHEORGHE a scris:

Medicul de familie este medicul care detine dosarul medical al copilului. Fiecare gradinita trebuie sa aiba incheiat contract de prestari servicii medicale cu medic si/ sau asistent medical care supravegheaza copii din punct de vedere medical, in timpul programului de gradinita.

Puiu rosu a scris:

POPA GHEORGHE a scris:

Medicul de familie este medicul care detine dosarul medical al copilului. Fiecare gradinita trebuie sa aiba incheiat contract de prestari servicii medicale cu medic si/ sau asistent medical care supravegheaza copii din punct de vedere medical, in timpul programului de gradinita.

Multumesc! Sant tatăl unei fetite de aproximativ 4 ani care a cotactat virusul Tbc de la grădinița care o frecventează, fiind acum internată la Tg Mures pe o perioada de o luna.
Anul trecut a fost un copil in aceeasi grupa cu ea care a urmat tratamentul obligatoriu. Tin sa sa precizez ca nu am fost amuntati de caz si nici copii nu au fost testati. Va multumesc anticipat! Puiu rosu a scris:

Puiu rosu a scris:

POPA GHEORGHE a scris:

Medicul de familie este medicul care detine dosarul medical al copilului. Fiecare gradinita trebuie sa aiba incheiat contract de prestari servicii medicale cu medic si/ sau asistent medical care supravegheaza copii din punct de vedere medical, in timpul programului de gradinita.