Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... vinzare firma cu datorii...ilegal?
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

vinzare firma cu datorii...ilegal?

am un srl cu datorii bugetare maricele.am gasit o companie care este dispus sa o cumpere . poate fi considerat vinzarea uneo companii cu datorii ilega?
Nu. Din moment ce cumparatorul cunoaste situatia datoriilor si o accepta...