avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... vinzare firma cu datorii...ilegal?
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

vinzare firma cu datorii...ilegal?

am un srl cu datorii bugetare maricele.am gasit o companie care este dispus sa o cumpere . poate fi considerat vinzarea uneo companii cu datorii ilega?
Cel mai recent răspuns: madalyna , utilizator 14:27, 6 Februarie 2006
Nu. Din moment ce cumparatorul cunoaste situatia datoriilor si o accepta...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cumpar srl eu_inginer eu_inginer cumpar srl, fara activitate cu actele la zi si fara datorii la bugetul de stat sau local si catre terti, bilant pe profit ... accept variante (vezi toată discuția)
Intrebare simpla - vanzare apartament de unul din mostenitori inainte de dezbaterea succesiunii Alma10 Alma10 Dar grea pt.cine nu cunoaste legile:sotul supravietuitor locuieste cu copilul ,ambii sunt mostenitori,bineinteles.Poate parintele sa incheie vinzare cump.cu ... (vezi toată discuția)
Scoatere bunuri din societate babysee babysee Buna ziua, va deranjez cu urmatoarea problema cu care ma confrunt. Sunt asociat unic si administrator in propriul SRL, ce are ca ob. de activitate activitati ... (vezi toată discuția)