Forum AvocatNet Italia Taxe, impozite si alte probleme de ... Verificare societate din Italia
Discuție deschisă în Taxe, impozite si alte probleme de afaceri

Verificare societate din Italia

Buna ziua,
Firma pe care o reprezint are contracte cu firme din Italia.
In Romania avem anumite instrumente pentru a verifica bonitatea firmelor (ex: risco.ro); In Italia exista vreun serviciu (gratuit sau contra-cost) similar celor de la risco? Am dori sa verificam in prealabil partenerii cu care incheiem contracte.
Multumesc!
Smaranda Iordache
Exista ca si in romania Registrul Comertului Italian unde pot fi verificate companiile dupa denumirea acestora. [ link extern ]
Multumesc pentru raspuns, este exact ceea ce cautam.