Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Apel la o sentinta data de tribunal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Apel la o sentinta data de tribunal

Buna ziua.Am facut apel la o hotarare judecatoreasca la tribunal.Tribunalul a respins apelul.Mai pot face recurs sau aple undeva?exp.Curtea de Apel.Dosarul are Materie: Contencios administrativ şi fiscal.Va multumesc.
GYOGYO, utilizator
O prima cale de atac, cea a apelului, a fost epuizata. Mai este posibila formularea recursului daca in speta dv acesta este posibil (daca in horararea de respingere a apelului, este prevazut ca hotararea se poate ataca cu recurs in termenul prevazut). .
Dupa epuizarea apelului, daca recursul nu este posibil, se pot formula caile extraordinare de atac, contestatie in anulare sau revizuire in cazurile si conditiile prevazute de lege. Va recomand sa consultati un specialist in domeniu.