Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Fraude cu poza de buletin?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Fraude cu poza de buletin?

Cred ca mi s-a facut o poza la actul de identitate(buletin/pasaport), care ar fi cel mai rau lucru care s-ar putea intampla? Trebuie sa precizez ca nu am niciun cont bancar activ si nici un abonament de telefon. Puteti sa ma ajutati?
Anonim203, utilizator
In ce conditii credeti ca vi s-a facut poza la actul de identitate?
Chiar daca aveati cont bancar nu vi se intampla nimic, in schimb va puteti pomeni cu un abonament la telefonie daca nu aveti, sau chiar cu vreun credit la un IFN.