Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatie de constructie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatie de constructie

Buna ziua,la cine sa apelez la obtinerea autorizatie de constructie pentru un service auto fara vopsitorie in comuna Dobroesti , nu am timpul si nervii necesari. Detin un teren in zona de locuinte dar hala o pot construi la minim 15 metri de acestea.multumesc
Contactati o firma de proiectare autorizata (gasiti pe internet din judetul dvs.) care sa intocmeasca un proiect pentru service-ul dvs. Proiectantul va obtine toate avizele necesare pentru proiect. In baza proiectului puteti solicita autorizatie de ctie. de la primarie.
Inainte de inceperea lucrarilor aveti nevoie de avizul Inspectoratului de stat in ctii. Constructia o puteti demara cu o firma de ctii. autorizata. Trebuie sa incheiati contract de prestari servicii cu un diriginte de santier pe toata durata executiei lucrarilor.
Va multumesc mult Domnule Popa Gherghe pentru raspunsul rapid si concret, voi contacta o firma de proiectanti doar pentru intocmirea autorizatiilor in schimb constructia se va efectua in regie proprie cu tata.