Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Mutare pensie de pe card
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Mutare pensie de pe card

Buna ziua,
In momentul de fata soacra mea ia pensia pe card insa nu stie sa foloseasca cardul asa ca o ajutam eu. In curand ma voi muta in alta tara si as vrea sa imi spuneti daca stiti ce trebuie sa fac sa ii vina din nou pensia prin posta?
Multumesc.
E foarte simplu..., merge la Casa de Pensii și depune o cerere scrisă de mână, însoțită de copie xerox după buletin și cuponul de pensie.

Luna viitoare deja o va primi prin mandat poștal.