Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort fara avocat
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort fara avocat

Buna ziua, ce șansă am sa divorțez fără avocat? Nu avem copii minori, nici mare avere de împărțit,stăm în casa părinților. Piedica mare este că el nu vrea divorț.
Buna ziua,
Formulati cererea, argumentati-o in fapt si in drept, formulati probe si aparari si totul este in regula.
Se poate si fara.
Aveti nevoie de un motiv serios si probe ca sa dovediti asta.
Dacă el nu vrea divorțul trebuie foarte bine elaborat procesul si fara avocat nu cred ca veti reusi.
Va trebuie si motive de divorț.
Motiv: de cc 10 ani nu avem nici o relație intimă, din cauza lui, din șapte zile a săptămînii 5 zile are băutură la ""bord"" seara. Cum dovedesc , dacă toate astea se întîmplă în casă?
ooo 10 ani.. l-ati rabdat ceva..
Cu martori doamna, si care l-au vazut baut sau doar cei carora le-ati povestit de problema dvs.. parinti, frati, colegi, vecini..
Succes!

gi-jane2, moderator