avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 592 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit drepturi de autor
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit drepturi de autor

Bună ziua,
Sunt salariată si primesc si drepturi de autor moștenitor după tatăl meu.
Până anul acesta se plătea totul de către cei care îmi virau banii.
Anul acesta am înțeles că trebuie să plătesc eu, dar nu stiu ce declarație se completează si care este suma după care se calculează aceste impozite.
Vă rog să mă ajutati cu un răspuns cat mai clar, pentru cineva care nu a avut de-a face vreodată cu contabilitatea.
Vă mulțumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Declaratia 112 - suma deductibila pentru contractul pe drepturi de autor alex68 alex68 Buna ziua, Va rog mult, ajutati-ma in urmatoarea problema. Sunt salariata si am, la o alta societate, un contract pe drepturi de autor, in valoare bruta de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, ma poate ajuta cineva cu un raspuns concret va rog ... Alina30Cristina Alina30Cristina Buna ziua, ma poate ajuta cineva cu un raspuns concret va rog frumos!!! Tatal meu a decedat luna trecuta, el avand un PFA pe numele lui. Eu nu imi fac nici un ... (vezi toată discuția)
Compensatii desfiintare post claudiad claudiad Buna ziua, am o intrebare legata de situatia in care o societate desfiinteaza un post. In acest caz legislatia aplicabila in domeniul dreptului muncii ... (vezi toată discuția)