Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Revizie tehnica casa de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Revizie tehnica casa de marcat

Buna ziua? Am si eu 2 intrebari:

1. O firma fara activitate, deci care nu mai foloseste casa de marcat, are obligatia de a efectua revizia tehnica anuala a casei de marcat?

2. O firma cu activitate care a folosit casa de marcat si care decide sa nu mai vanda direct clientilor si sa incaseze in numerar ci sa livreze marfa prin curier, caz in care nu mai foloseste casa de marcat, mai are obligatia de a efectua revizia tehnica anuala a casei de marcat?

Multumesc anticipat.
LuceNera, utilizator