Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Obligație de plată CAS și CASS
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Obligație de plată CAS și CASS

E obligatoriu plata cas si cass?Până acum,cas nu il plateam.
Persoanele fizice care au obtinut in anul 2017 venituri nete din activitati independente (PFA – persoane fizice autorizate, profesii liberale, drepturi de autor ) mai mari de 22800 lei sunt obligate sa depuna la A.N.A.F. o declaratie D600, prin care se va stabili obligatia de plata a contributiei la pensie-CAS aferenta anului 2018.