Forum Discuţii juridice Executare silită Conditii incetare CONTRACT, Cand se pot aplica acestea ...
Discuție deschisă în Executare silită

Conditii incetare CONTRACT, Cand se pot aplica acestea ?

CONDITII INCETARE CONTRACT
Cu anticipatie prin acordul partiilor sau pentru neindeplinirea clauzelor contractuale,
prin acordul partilor.
Denuntare unilaterala, caz in care va trebui notificata cealalta parte inainte cu 30 zile de la data la care se doreste incetarea.
Prin rezilierea contractului, operand un pact comisoriu de gradul IV, in cazul in care una din parti nu - si indeplineste in mod culpabil una din obligatiile asumate prin prezentul contract. In acest caz, partea care invoca rezilierea, are dreptul de a pretinde o despagubire egala cu valoarea pretului contractului.
Care este întrebarea?
beneficiarul a solicitat rezilierea fara un motiv clar, dupa care a fost angajat fostul nostru salariat, ce este de facut ?