Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Este aceasta o CLAUZA abuziva ? cum se poate face ?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Este aceasta o CLAUZA abuziva ? cum se poate face ?

BENEFICIARUL in perioada contractuala cu PRESTATROUL ii este interzis sa negocieze o posibila colaborare directa cu salariatul / angajatul PRESTATORULUI, inclusiv pe o perioada de 2 ani dupa expirarea / rezilierea contractului. In caz contrar BENEFICIARUL va a chita PRESTATORULUI contravaloarea contracutlui de prestari servicii echivalenta pentru 12 luni.
~ Conținut șters la cerere ~
dupa reziliere de contract, a fost angajat fostul nostru salariat, ce este de facut ? aveti un e-mail sa va scriu ?