Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Legat de pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Legat de pensie

Am dreptul sa mi se calculeze pensia la salariul brut din 1974 pina in 1988 .daca da cum obtin bruturile?
Legea 263/2010
Articolul 165
(1) La determinarea punctajelor lunare, pentru perioadele anterioare datei de 1 aprilie 2001, se utilizeaza salariile brute sau nete, dupa caz, in conformitate cu modul de inscriere a acestora in carnetul de munca, astfel:
a) salariile brute, pana la data de 1 iulie 1977;
b) salariile nete, de la data de 1 iulie 1977 pana la data de 1 ianuarie 1991;