Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Comunicare taxa timbru interventie principala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Comunicare taxa timbru interventie principala

Daca depun o interventie principala netimbrata imi va comunica instanta cuantumul taxei? Va putea fi respinsa ca netimbrata daca nu mi se comunica taxa?
Instanta va va pune in vedere sa efectuati timbrajul in cuantumul specificat de catre aceasta...
Veti primi comunicare de la instanta,prin care va instiinteaza cuantumul si termenul de depunere a dovezi de plata
Doar dupa ce va comunica sa achitați taxa de timbru si nu timbrati se poate anula acțiunea dvs.

Dacă instanța ar greși puteți declara apel.