avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 249 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Comunicare taxa timbru interventie principala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Comunicare taxa timbru interventie principala

Daca depun o interventie principala netimbrata imi va comunica instanta cuantumul taxei? Va putea fi respinsa ca netimbrata daca nu mi se comunica taxa?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 14:32, 11 Februarie 2018
Instanta va va pune in vedere sa efectuati timbrajul in cuantumul specificat de catre aceasta...
Veti primi comunicare de la instanta,prin care va instiinteaza cuantumul si termenul de depunere a dovezi de plata
Doar dupa ce va comunica sa achitați taxa de timbru si nu timbrati se poate anula acțiunea dvs.

Dacă instanța ar greși puteți declara apel.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa de timbru Statescu Statescu Buna ziua! O sentinta civila anuleaza \\"ca netimbrata actiunea. Cu drept de recurs, in termen de 15 zile de la comunicare\\". Legea spune ca trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Anulare actiune: ce se intampla cu chemarea in garantie? smeagull smeagull Buna ziua. Reprezint parata intr-o actiune in pretentii. Prin intampinare am chemat in garantie un tert. Am timbrat chemarea in garantie pentru primul ... (vezi toată discuția)
Cerea de apel cand trebuie depusa taxa de timbru? voinea75 voinea75 Va rog sa-mi spuneti, pana cand trebuie depusa taxa de timbru intr-un apel? Pana la prima infatisare? Pana la primul termen? Care e diderenta intre primul ... (vezi toată discuția)