avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Transcriere auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Transcriere auto

Buna
Vreau sa cumpar o masina si vreau aa raman cu numerele...care sunt pasi si ce trebuie sa fac sa fie pe numele meu?
Ultima modificare: Miercuri, 14 Februarie 2018
kepheus1, utilizator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 00:24, 15 Februarie 2018
Pentru a putea pastra numerele de inmatriculare. trebuie ca vehiculul sa fie inmatriculat in judetul unde domiciliati
Conveniti cu vanzatorul sa renunte la numerele de inmatriculare
In baza contractului de vanzare cumparare parcurgeti procedura legal prevazuta in termen de 30 de zile de inmatriculare auto,initial la utoritatea fiscala teritoriala ulterior la politia rutiera
Succes !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transcriere auto 2019 NicusorLupu NicusorLupu Salut , as dori si eu o informatie scurta daca se poate , vreau sa cumpar o masina tot de la mine din judet si as vrea sa stiu si eu cat m ar costa ... (vezi toată discuția)
Auto inmatriculat cd georgedragon georgedragon buna seara vreau sa stiu daca cumpar o masina de la ambasada americana care este inmatriculata cu numere de corp diplomatic albastre pot circula cu ea asa sau ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto la schimbare domiciliu georgefatu georgefatu Cunosc obligativitatea reinamtricularii la schimbarea domiciliului (in alt judet); problema mea este aceea ca intentionez sa vand masina si nu stiu daca am ... (vezi toată discuția)