Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Transcriere auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Transcriere auto

Buna
Vreau sa cumpar o masina si vreau aa raman cu numerele...care sunt pasi si ce trebuie sa fac sa fie pe numele meu?
kepheus1, utilizator
Pentru a putea pastra numerele de inmatriculare. trebuie ca vehiculul sa fie inmatriculat in judetul unde domiciliati
Conveniti cu vanzatorul sa renunte la numerele de inmatriculare
In baza contractului de vanzare cumparare parcurgeti procedura legal prevazuta in termen de 30 de zile de inmatriculare auto,initial la utoritatea fiscala teritoriala ulterior la politia rutiera
Succes !