Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Achizitie lingouri argint pur TVA?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Achizitie lingouri argint pur TVA?

Buna ziua,

Vreau sa cumpar lingouri de argint pur din europa, de ex Germania, pe valoare respectiva eu platesc TVA, intrebarea este:
Odata platit TVA la cumparare in Germania, in Ro se mai platesc alte taxe, TVA?

Multumesc frumos!
george-neagu, moderator
Daca platiti tva-ul in Germania, atunci in Romania nu il mai platiti.