Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Ce inseamna o copie semnată olograf?
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Ce inseamna o copie semnată olograf?

Buna ziua as vrea sa ma ajutati sa-imi spuneti si mie ce inseamna o copie semnată olograf (printată si semnată de mâna pe fiecare pagină) a Acordului de consultare, transmitere si prelucrare a informatiilor din bazele de date ale Ministerului Finantelor Publice Agentia Nationala de Adminstrare Fiscala, primit prin e-mail?
Si ce tebuie sa fac? Va multunesc mult.
george-neagu, moderator
OLOGRAF inseamna scris de mana, adica dvs. semnati acele acte, in josul fiecarei pagini, cu nume, prenume intreg si APOI SEMNATI cusemnatura dvs. obisnuita indescifrabila, pe care o folositi in toate cazurile in care aveti de semnat ceva.
Daca vi se permite varianta online de transmitere a documentelor, dupa ce ati semnat, le scanati si le trimiteti pe email, e important sa se vada in intregime semnatura dvs.
Indescifrabiă :))

Doinita Stingaciu a scris:

OLOGRAF inseamna scris de mana, adica dvs. semnati acele acte, in josul fiecarei pagini, cu nume, prenume intreg si APOI SEMNATI cusemnatura dvs. obisnuita indescifrabila, pe care o folositi in toate cazurile in care aveti de semnat ceva.
Daca vi se permite varianta online de transmitere a documentelor, dupa ce ati semnat, le scanati si le trimiteti pe email, e important sa se vada in intregime semnatura dvs.