avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 713 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Ce inseamna o copie semnată olograf?
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Ce inseamna o copie semnată olograf?

Buna ziua as vrea sa ma ajutati sa-imi spuneti si mie ce inseamna o copie semnată olograf (printată si semnată de mâna pe fiecare pagină) a Acordului de consultare, transmitere si prelucrare a informatiilor din bazele de date ale Ministerului Finantelor Publice Agentia Nationala de Adminstrare Fiscala, primit prin e-mail?
Si ce tebuie sa fac? Va multunesc mult.
Ultima modificare: Miercuri, 21 Februarie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Crocozaurul , utilizator 23:13, 13 Noiembrie 2018
OLOGRAF inseamna scris de mana, adica dvs. semnati acele acte, in josul fiecarei pagini, cu nume, prenume intreg si APOI SEMNATI cusemnatura dvs. obisnuita indescifrabila, pe care o folositi in toate cazurile in care aveti de semnat ceva.
Daca vi se permite varianta online de transmitere a documentelor, dupa ce ati semnat, le scanati si le trimiteti pe email, e important sa se vada in intregime semnatura dvs.
Indescifrabiă :))

Doinita Stingaciu a scris:

OLOGRAF inseamna scris de mana, adica dvs. semnati acele acte, in josul fiecarei pagini, cu nume, prenume intreg si APOI SEMNATI cusemnatura dvs. obisnuita indescifrabila, pe care o folositi in toate cazurile in care aveti de semnat ceva.
Daca vi se permite varianta online de transmitere a documentelor, dupa ce ati semnat, le scanati si le trimiteti pe email, e important sa se vada in intregime semnatura dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere chemare în judecata email GabrielFlorian11 GabrielFlorian11 Buna ziua! Pot chema pe cineva în judecată formuland cererea prin email ul judecătoriei? Nu am semnătura electronica si nici aparat specific ,deci nu ma ... (vezi toată discuția)
Buna seara. am demisionat acum 2 saptamani (pe 31 iul) de la ... alex25121985 alex25121985 Buna seara. Am demisionat acum 2 saptamani (pe 31 iul) de la actualul loc de munca. Am trimis notificarea de demisie pe email. Am trimis emailul in acceasi ... (vezi toată discuția)
Un contract semnat online are valoare juridică? MrFB MrFB Buna ziua! Am cativa parteneri din alte orase/tari.Daca as trimite contractele semnate si stampilate de mine pentru a fi semnate si de ei si sa oprim cate ... (vezi toată discuția)