Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Nu înțeleg sensurile unor termeni dintr-un extras de ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Nu înțeleg sensurile unor termeni dintr-un extras de carte funciară. Ce poate însemna mai exact ,,convenție''?

Bună dimineața,am o intrebare referitoare la un act de EXTRAS DE CARTE FUNCIARA in ceea ce privește o inșiruire de cuvinte cărora nu le găsesc in mod explicit sensul.
Ce inseamnă,citez :
B7 intabulare drept de PROPRIETATE BUN PROPRIU dobândit prin CONVENȚIE,COTA ACTUALĂ 1/2 nume X și
B8 intabulare drept de PROPRIETATE BUN PROPRIU dobândit prin CONVENȚIE,COTA ACTUALĂ 1/2 nume Y ? Unde ce nu ințeleg exact sunt cuvintele scrise de tipar,mulțumesc
Manuela Rășină, administrator
~ Conținut șters la cerere ~