avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 269 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Nu înțeleg sensurile unor termeni dintr-un extras de ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Nu înțeleg sensurile unor termeni dintr-un extras de carte funciară. Ce poate însemna mai exact ,,convenție''?

Bună dimineața,am o intrebare referitoare la un act de EXTRAS DE CARTE FUNCIARA in ceea ce privește o inșiruire de cuvinte cărora nu le găsesc in mod explicit sensul.
Ce inseamnă,citez :
B7 intabulare drept de PROPRIETATE BUN PROPRIU dobândit prin CONVENȚIE,COTA ACTUALĂ 1/2 nume X și
B8 intabulare drept de PROPRIETATE BUN PROPRIU dobândit prin CONVENȚIE,COTA ACTUALĂ 1/2 nume Y ? Unde ce nu ințeleg exact sunt cuvintele scrise de tipar,mulțumesc
Ultima modificare: Sâmbătă, 24 Februarie 2018
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: ContSters461754 , utilizator 09:21, 24 Februarie 2018
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diferențe între regimurile matrimoniale ContSters219511 ContSters219511 Care este dferenta cele 3 variante ale regimului matimonial dupa noul cod civil de la 01 oct 20111? - regimul in comunutate de bunuri - regimul in ... (vezi toată discuția)
Partaj in urma decesului unui parinte tudorica70 tudorica70 Dupa cum se stie in urma decesului unuia dintre parinti are loc partajul intre copii si sotul supravietuitor. Daca unul dintre copii primeste un imobil prin ... (vezi toată discuția)
Conventie matrimoniala marya_mara59 marya_mara59 urmeaza sa ma casatoresc, eu am un aparatment proprietate personala,este renovat, mobilat si am un salariu mai mare decat al viitoarei sotii. Doresc sa fac o ... (vezi toată discuția)